Nasz Wiosenny Piknik!

„Nasz doroczny wiosenny piknik jest jedną z najważniejszych uroczystości dla warszawskiej rodziny Montessori. Każdego roku jest to również okazja do uroczystego obchodzenia kolejnej rocznicy powstania naszej szkoły. Jako najstarsza szkoła Montessori w Warszawie i lider społeczności Montessori  w tym roku będziemy świętowali dwudziestolecie swojego powstania.

Ważną częścią naszej uroczystości jest radowanie się z nadchodzącej wiosny oraz kultywowanie pięknej polskiej tradycji wielkanocnej.  Życie w bliskości przyrody i uczestnictwo w kulturze jest bardzo ważną częścią życia zgodnie z zasadami stworzonymi przez Marię Montessori.

Przygotowując się do pikniku i uczestnicząc w nim, bardziej poznajemy ludzi i otaczającą nas rzeczywistość, co sprawia, że stajemy się coraz pełniej obywatelami świata. Cenimy ten czas, który łączy wychowawców, uczniów i rodziców z naszą lokalną społecznością, tworząc wielką rodzinę, która dzieli się pięknem życia w duchu Montessori i cudownością Wiosny.

Zgodnie z misją naszej szkoły zapewnimy uczniom wzbogacające i kreatywne środowisko oraz program nauczania, z szacunkiem służymy dzieciom, wspieramy ich rozwój zgodnie z tradycją Montessori. I wreszcie, jako zespół pedagogów jednoczymy się w działaniach, zapewniając najlepszy możliwy przykład ludzkiej współpracy, współczucia i inspiracji. Wierzymy, że wchodząc na teren szkoły i uczestnicząc w pikniku, doświadczysz naszej energii i zainspirujesz się.”

 

Małgosia Tarnowska
wlaściciel i założyciel Warsaw Montessori Family,
AMI Montessori Guide

 

Jedyny taki Piknik!

Tradycyjnie od 15 lat tydzień przed Wielkanocą zapraszamy na Piknik Wiosenny! W sobotę 13 kwietnia 2019 r. w godzinach od 13.00 do 16.00 Warsaw Montessori Family organizuje piknik dla wszystkich naszych dzieci, ich rodzin oraz przyjaciół naszej szkoły. Piknik jak co roku jest organizowany na terenie Warsaw Montessori School przy ul. Szwoleżerów 4 w Warszawie.
Impreza odbywa się na świeżym powietrzu i jest wielką gratką dla dzieci w każdym wieku. Jest to wspaniała okazja do doświadczenia edukacji Montessori na żywo. Urzekająca, cudowna i niepowtarzalna rodzinna atmosfera sprawia, że czekamy na ten piknik przez cały rok.

 

 

Jakie niespodzianki czekają na was w tym roku?

Wyjątkowe zajęcia artystyczne, takie jak rzeźbienie w drewnie, profesjonalne warsztaty stolarskie – także dla rodziców, układanie bukietów, tworzenie palm świątecznych, wyplatanie koszy wiklinowych, lepienie glinianych naczyń, zdobienie pisanek i wiele, wiele innych. Przygotowaliśmy także coś dla amatorów sportów, takich jak wspinaczka czy jazda konna.

 

Nie zabraknie okazji do spotkania ze zwierzętami, które są częścią życia w montessoriańskim otoczeniu. W tym roku poza jagniętami, będzie można obserwować również prześliczne kurczęta, a nawet zrobić sobie z nimi piękną fotografię. Narodzinom kurcząt każdego roku towarzyszą dzieci z najmłodszej klasy szkoły podstawowej. Przybędzie do nas również pan pszczelarz, który zdradzi nam tajemnice swojej pasieki.

 

Wszystko to odbędzie się przy dźwiękach muzyki, także tej w wykonaniu naszych małych artystów na profesjonalnej scenie! Spotkanie z tradycją nie mogłoby się obyć bez smakowitych świątecznych przysmaków, których będzie można skosztować podczas naszego pikniku. W tym roku będziemy świętowali 20-lecie powstania Warsaw Montessori Family, co sprawi, że nadchodzący piknik będzie wyjątkowy.

Dla dzieci i rodziców zainteresowanych naszą szkołą będzie to świetna okazja do zapoznania się z zasadami pedagogiki Montessori, odwiedzenia pięknych  klas, w których odbywają się zajęcia oraz rozmowy z nauczycielami i specjalistami z zakresu Montessori. Podczas pikniku będzie działał punkt informacyjny, w których udzielane będą informacje dotyczące rekrutacji do wszystkich naszych szkół.

Powitaj wiosnę razem z nami.

Serdecznie zapraszamy!

Piknik jest organizowany przez Warsaw Montessori Family dla członków jej społeczności, rodzin i przyjaciół WMF.

 

 

Zapraszamy również do zapoznania się z artykułami na temat naszych szkół i filozofii Montessori na stronie Warsaw Montessori Family.

 

 

NASZE PLACÓWKI

 • Grupy Maluszkowe
  wiek: 12m - 2,5

  • Montessori Toddler School
   ul. Tatrzańska 5a,
   00-742 Warszawa
   www
  • Montessori Toddler School
   ul. Badowska 19,
   00-752 Warszawa
   www
 • PRZEDSZKOLA
  wiek: 2,5 – 5/6

  • Casa dei Bambini Warsaw Montessori
   ul. Badowska 19,
   00-752 Warszawa
   www
  • Casa dei Bambini Izabelin
   ul. Szkolna 16,
   05-080 Izabelin
   www
 • SZKOŁY
  wiek: 5/6 – 18

  • Warsaw Montessori School
   ul. Szwoleżerów 4,
   00-464 Warszawa
   www
  • Warsaw Montessori Middle School
   ul. Tatrzańska 5a,
   00-742 Warszawa
   www
  • Warsaw Montessori High School
   ul. Pytlasińskiego 13a,
   00-777 Warszawa
   www
  • Montessori Farm School
   Białka 155,
   21-300 Białka
   www