List otwarty do rodziców i przyjaciół Warsaw Montessori Family

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice,

W dniu 24 kwietnia doczekaliśmy się oficjalnej informacji, że placówki edukacyjne mają pozostać zamknięte do 24 maja.

Otrzymaliście już zapewne Państwo informację od dyrektorów poszczególnych kampusów Warsaw Montessori Family o kontynuacji zdalnego nauczania przez kolejne tygodnie.

Zdaję sobie sprawę, że obecna sytuacja jest bardzo trudna dla nas wszystkich: głównie dzieci, rodziców i opiekunów, ale także dla nauczycieli oraz administracji naszych kampusów.

Pragnę niniejszym z całego mojego serca podziękować Państwu – Wszystkim Rodzicom naszych szkół za cierpliwość i Państwa wsparcie. Chcę, abyście Państwo wiedzieli, jak bardzo jestem wdzięczna i doceniam to, że w tak trudnym dla nas wszystkich czasie są Państwo przy nas, okazując zaufanie i solidarność.

Wiem z własnego doświadczenia, że bycie rodzicem i praca zdalna jest ogromnym wyzwaniem. Dlatego też dziękuję, że wspieracie Państwo swoje dzieci w edukacji zdalnej, obecnie jedynej możliwej.

Bardzo dziękuję, że doceniacie Państwo naszych nauczycieli, którzy pracują od rana do nocy, przygotowując zajęcia, materiały, będąc obecni dla naszych dzieci na platformach edukacyjnych i pod dyżurnymi telefonami.

Pragnę zapewnić, że dokładamy wszelkich starań aby, mimo braku czytelnych wytycznych z Ministerstw,  realizować podstawę programową i oczywiście edukację Montessori (najważniejszą dla nas tu w Warsaw Montessori Family) we wszystkich kampusach.

Staramy się dopasować odpowiednie narzędzia do odpowiednich grup wiekowych w miarę możliwości ale należy pamiętać, że to jest nowa sytuacja dla wszystkich.

Dla szkoły Montessori, która bazuje na specjalnie przygotowanym otoczeniu, dostępności odpowiednich materiałów i bezpośredniej relacji ucznia z nauczycielem w społeczności innych dzieciwprowadzenie e-learningu jest szczególnie skomplikowane ale w obecnej sytuacji nie ma innego rozwiązania. Dajemy wspólnie z Państwem radę, ramię w ramię chciałoby się powiedzieć – bo dla naszych dzieci i raz jeszcze dziękujemy za solidarna postawę i budowanie wspólnoty Warsaw Montessori Family.

Pragnę, byście Państwo także wiedzieli, że szkoła boryka się z wyzwaniami, na które nie byliśmy przygotowani.  W tych trudnych warunkach dokładamy wszelkich starań by nasze / Państwa dzieci otrzymywały jak najlepszą edukację.

Robię co w mojej mocy, by mimo trudnej sytuacji utrzymać wszystkich pracowników Warsaw Montessori Family.

Drodzy Rodzice, pełne pensje to nie wszystkie koszty. Opłaty za najem budynków nadal nas obowiązują (tylko za jeden z nich otrzymaliśmy nieznaczną ulgę), ponieważ nadal pracujemy, koszty utrzymania obiektów szkolnych, mediów serwisu sprzątającego, pozostają bez zmian,  kredyty za pozostałe budynki musimy spłacać, a z rządowej pomocy możemy skorzystać w stopniu minimalnym i nawet te odroczone płatności nadal będziemy musieli spłacić, co bez regularnych wpływów nie będzie możliwe.

Dodatkowo, ze względu na panujące warunki epidemiczne rekrutacja nie może być prowadzona.

W dalszym ciągu wypłacam i będę wypłacać pełne wynagrodzenie wszystkim pracownikom. Wiem jak ważne dla Państwa jest to, by dzieci, wracając do szkoły, mogły znowu podać rękę swoim nauczycielom, przytulić się, zobaczyć i usłyszeć się w „realu”.

Jest i będzie to możliwe dzięki Państwa solidarnej postawie. Dziękuję, że płacicie Państwo pełne czesne.

Od początku zamknięcia naszych szkół jestem w kontakcie z wieloma rodzicami i zdaję sobie sprawę, że wielu z nich/Państwa znalazło się w bardzo trudnej sytuacji. Dlatego ze zrozumieniem, choć oczywiście z żalem przyjmę, jeśli ktoś z Państwa będzie musiał zrezygnować.

Podobnie jak Państwo nie mogę doczekać się otwarcia szkół. My, w Warsaw Montessori Family, przygotowujemy się na nową postpandemiczną rzeczywistość – szykujemy się na nowa normalność i jesteśmy gotowi do otwarcia naszych kampusów  jak tylko dostaniemy to „zielone światło”.

Zgodnie z wystąpieniem premiera z dnia 29 kwietnia, w ramach drugiego etapu znoszenia restrykcji, organ założycielski może podjąć decyzję o wznowieniu zajęć w przedszkolach i żłobkach od 6 maja, co też uczynimy. Zapewniam iż będziemy świadczyć opiekę w oparciu o najwyższe standardy bezpieczeństwa. Szczegółowe informacje dot. otwarcia przedszkola, żłobka i klasy tranasition (którą zgodnie z wytycznymi możemy otworzyć), a co za tym idzie, także zasad bezpieczeństwa i procedur w „new normal” zostaną Państwu przesłane w oddzielnym mailu.

Pragnę Państwa zapewnić, że moje serce, uwaga i działania przez cały czas są skierowane  nie tylko na utrzymanie szkół w kryzysie, ale na ich rozwój, podnoszenie standardów i doskonalenie. Moim marzeniem i celem jest by Warsaw Montessori Family była zawsze dla Państwa dzieci bezpieczną przystanią i miejscem solidnej edukacji w oparciu o wartości i najwyższe standardy.

Jestem do Państwa dyspozycji, cały czas na posterunku. Ja i moje zespoły dziękując raz jeszcze za zaufanie, wsparcie i solidarność. Mam nadzieję, że niedługo znów się zobaczymy w zdrowiu i dobrej kondycji.
 Z poważaniem,

Małgosia TarnowskaFounder and Owner