Dzień Rodzica w WMS

W piątek –  24 maja – w Warsaw Montessori School  obchodziliśmy Dzień Rodzica. Tematem naszego spotkania było hasło “Ratujmy Świat”/ „Heal the World”. Przedstawione prezentacje były uwieńczeniem naszego rocznego projektu, który realizowaliśmy od września 2018 roku.

Rok szkolny rozpoczęliśmy od obserwacji ilości śmieci generowanych przez naszą szkołę, co uważnie analizowaliśmy co tydzień. Następnie postawiliśmy sobie za cel ograniczenie poziomu produkowanych przez nas odpadów. Każdego dnia sprawdzaliśmy nasze pudełka z przekąskami, aby zobaczyć, ile odpadków i śmieci pozostaje w każdym z nich, aż do dnia, w którym wszyscy uczniowie mogli ogłosić stan „zero śmieci”.

Podczas realizacji naszego projektu poznaliśmy proces recyklingu, uczyliśmy się ponowne używać wielu przedmiotów, omawialiśmy również problem marnotrawienia żywności. Zbadaliśmy zagadnienia wylesiania, składowisk odpadów, zanieczyszczenia powietrza i mórz oraz poznaliśmy zwierzęta, jakie znalazły się na liście zagrożonych gatunków. Następnie nadszedł czas, aby podzielić się wnioskami i naszymi obserwacjami, a także przedstawić je rodzicom w postaci serii raportów, harmonogramów, map, odczytów, dzieł sztuki i prezentacji zagrożonych gatunków. Uczniowie przebrali się za papugi, tygrysy bengalskie, drzewa z lasów deszczowych, sowy, ptaki, małpy, koale, wiewiórki, pandy i wiele innych. Zbudowali również rzeźby kalmarów, wielorybów, ośmiornic, rekinów i żółwi.

Wszystkie materiały użyte do stworzenia prezentacji pochodziły z recyklingu, ponieważ wcześniej wykorzystywaliśmy w innych projektach. Przy odrobinie farby i kleju, dzięki naszej kreatywności i ciężkiej pracy zaprezentowaliśmy naszym rodzicom, czego nauczyliśmy się o idei Zero Waste.

Projekty przygotowane przez dzieci i nauczycieli, a także ich prezentacje były wspólnym podziękowaniem dla rodziców za zaufanie i wiarę w naszą pracę i opiekę nad dziećmi każdego dnia.

NASZE PLACÓWKI

 • Grupy Maluszkowe
  wiek: 12m - 2,5

  • Montessori Toddler School
   ul. Tatrzańska 5a,
   00-742 Warszawa
   www
  • Montessori Toddler School
   ul. Badowska 19,
   00-752 Warszawa
   www
 • PRZEDSZKOLA
  wiek: 2,5 – 5/6

  • Casa dei Bambini Warsaw Montessori
   ul. Badowska 19,
   00-752 Warszawa
   www
  • Casa dei Bambini Izabelin
   ul. Szkolna 16,
   05-080 Izabelin
   www
 • SZKOŁY
  wiek: 5/6 – 18

  • Warsaw Montessori School
   ul. Szwoleżerów 4,
   00-464 Warszawa
   www
  • Warsaw Montessori Middle School
   ul. Tatrzańska 5a,
   00-742 Warszawa
   www
  • Warsaw Montessori High School
   ul. Pytlasińskiego 13a,
   00-777 Warszawa
   www
  • Montessori Farm School
   Białka 155,
   21-300 Białka
   www