Nasza pierwsza wycieczka do Białki

„Lubię pszczoły” to był temat naszej pierwszej wycieczki terenowej w tym roku szkolnym.

Pierwszego dnia odwiedził nas pszczelarz z sąsiedniej pasieki. Opowiedział nam o różnych rodzajach miodu oraz o swojej pracy z pszczołami. Wieczorem spędziliśmy razem śpiewając przy ognisku, które sami przygotowaliśmy.

Następnego dnia wybraliśmy się na wycieczkę odwiedzić leśniczego i jego leśniczówkę. Dowiedzieliśmy się więcej o zwyczajach pszczół, a nawet mieliśmy okazję przyjrzeć się ich pracy z bliska! Z wosku pszczelego wykonaliśmy piękne świece. Na koniec dostaliśmy również kilka ciekawych pozycji, takich jak ramki z resztkami wosku w kształcie sześciokąta po produkcji miodu, które teraz możemy obejrzeć w naszym klasowym kąciku przyrodniczym. Zrobiliśmy też domek dla owadów, bomby kwiatowe z nasionami i jesienne lampiony.

Co jednak najważniejsze, mieliśmy okazję wspólnie spędzić czas i poznać się bliżej. To była wspaniała przygoda dla nas wszystkich!