Dzień Ziemi – 2023

W piątek, 21.04.2023r. Uczniowie WMS posprzątali nasz szkolny ogródek, posadzili kwiaty, zioła i drzewko na pamiątkę tego dnia. W tym dniu odbyła się lekcja dotycząca ochrony środowiska dla uczniów klas 0-4. Te zajęcia uświadomiły nam, jak bardzo nasza planeta jest zagrożona wyginięciem.

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Po raz pierwszy Dzień Ziemi obchodzony był w Stanach Zjednoczonych w 1970 roku. W ten sposób ludzie, którym nie był obojętny los naszej planety, chcieli zaprotestować przeciwko dalszemu niszczeniu oblicza Matki Ziemi. Dołączyliśmy i my, do przyjaciół naszego globu i razem z nimi walczmy o nasz dom.

Chcielibyśmy zachęcić Was do świętowania tego święta w zupełnie inny sposób. Aby wyjść z domu i udać się na łono natury, do lasu, na łąkę, do parku, a przynajmniej poszukać przyrody wokół siebie. Poświęć czas na obcowanie z naturą, na refleksję nad tym, jak ważna jest dla nas, ale też jak fascynująca, piękna i ciekawa.

Mając to na uwadze, warto wyłączyć telefony, tablety czy gazety, a nawet na chwilę przestać rozmawiać. Warto usiąść lub położyć się w ustronnym miejscu, dotknąć trawy, posłuchać i popatrzeć. Obserwuj mrówki, badaj fakturę liści, rób to, czego zwykle nie robimy nawet podczas niedzielnego spaceru po parku.

Jeśli nie masz dużo czasu, a w pobliżu nie ma większych terenów zielonych, wyjdź z domu i poszukaj nawet najmniejszych przejawów potęgi Natury w swoim najbliższym otoczeniu. Zwracaj uwagę na drzewa, które mijasz na co dzień, obserwuj, co rośnie na podwórku obok trawy, śledź Naturę w nietypowych miejscach (szukaj drzew na dachach mieszkań, roślin wyrastających ze ścian, w szczelinach chodników).

I powtarzajcie to jak najczęściej, bo Dzień Ziemi jest codziennie!

NASZE PLACÓWKI

 • Grupy Maluszkowe
  wiek: 12m - 2,5

  • Montessori Toddler School
   ul. Tatrzańska 5a,
   00-742 Warszawa
   www
  • Montessori Toddler School
   ul. Badowska 19,
   00-752 Warszawa
   www
 • PRZEDSZKOLA
  wiek: 2,5 – 5/6

  • Casa dei Bambini Warsaw Montessori
   ul. Badowska 19,
   00-752 Warszawa
   www
  • Casa dei Bambini Izabelin
   ul. Szkolna 16,
   05-080 Izabelin
   www
 • SZKOŁY
  wiek: 5/6 – 18

  • Warsaw Montessori School
   ul. Szwoleżerów 4,
   00-464 Warszawa
   www
  • Warsaw Montessori Middle School
   ul. Tatrzańska 5a,
   00-742 Warszawa
   www
  • Warsaw Montessori High School
   ul. Pytlasińskiego 13a,
   00-777 Warszawa
   www
  • Montessori Farm School
   Białka 155,
   21-300 Białka
   www